Menu

AKTUALNOŚCI

2014-05-05 r. Puchar Polski Wisła

W weekend 26-27 kwietnia, nasza ekipa zaliczyła pierwsze zawody tego sezonu z cyklu Pucharu Polski w Wiśle, które miały rangę międzynarodowych zawodów C1 UCI. Podsumowując nasze starty trzeba przyznać, że nie były one dla nas udane ...

Pierwszym powodem była ograniczona ilość zawodników tj. 8 z 14, która wybrała się do Wisły (kontuzje, sprawy rodzinne itp.). Następnie podczas treningów kolejnych dwóch zawodników (Bartek i Konker) ulegli kontuzji, przez co w niedziele na starcie stanęło tylko 6 zawodników: Sojkova w Kobietach, Skowron w Masters I, Turek w Junior Młodszy, Rudy w Junior, oraz Simon z Novikiem w Elicie. Z uwagi na dużą ilość zawodników w Elicie (ponad 100) do ścisłego finału gdzie kwalifikowało się 70 zawodników łącznie z zawodnikami z kategorii Junior nie dostał się Novik (co było też efektem popełnienia przez niego wielu błędów na trasie …). 
Jednakże gorycz porażki osłodziła nam Ania Sojka, która finalnie zajęła 4 miejsce (3 w eliminacjach) – będąc pierwszą z Polek i zgarniając komplet punktów do Pucharu Polski.
Poniżej fotorelacja z całego wyjazdu naszego Kamila Knapińskiego.

← powrót